Vzácné éterické oleje v jojobě

Už jste na ně možná narazili. Vzácné éterické oleje v jojobě. Růže, santal, jasmín... a další.
Co je na nich tak skvělého? A proč se vůbec dávají právě do jojoby?

Jojobový olej je jako tekuté zlato. Jde o velmi hodnotný olej, který je svojí strukturou nejvíce podobný našemu kožnímu mazu. To z něj dělá nejuniverzálnější rostlinný olej, který je vhodný pro všechny typy pleti, včetně té extrémně citlivé. Má schopnost regenerovat, vyhlazovat, šetrně pečovat o pleť a navíc nepodléhá oxidaci tak rychle jako ostatní oleje. Dobře se skladuje a jen tak nezežlukne. Díky těmto vlastnostem je ideálním "nosičem" pro vzácné éterické oleje, které jsou samy o sobě poměrně drahé a hlavně zachovává jejich kvalitu a vlastnosti. Jinými slovy - tyto dvě složky spolu perfektně fungují :-)!

Mezi vzácné éterické oleje patří třeba právě růže - pro lepší představu: jeden pouhý mililitr růžového éterického oleje stojí okolo pětistovky! Dobrým způsobem, jak si luxus vzácných éterických olejů dopřát je právě v této kombinované formě, kdy je jimi obohacen jojobový olej. A tak 20 ml růže v jojobovém oleji je mnohem dostupnější záležitostí.

S ohledem na blížící Valentýn nám přichází na mysl, že jde o originální způsob, jak obdarovat ženu květinou, která nezvadne a navíc nějaký ten čas vydrží :) A také ji bude opečovávat, omlazovat a bude po ní smyslně vonět!

růže v jojobě