Aroma lampa vs. difuzér - do kterého týmu patříte vy?

Určitě to znáte. Podzimní večer, za okny šero, jste doma, další den je za vámi a zachumlaní v dece si užíváte chvilku pohody. V tom vám bleskne hlavou myšlenka, že tomu něco chybí. Už víte - vůně! Vůně, která dokreslí celkovou atmosféru pohody. A tak neleníte, zvednete se a jdete… 

… zapálit aroma lampu nebo zapnout aroma difuzér? 

To je oč tu běží. Správnou odpověď znáte jen vy. Záleží jen na vás, který způsob provonění interiéru je vám bližší. Možná vlastně nevíte, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Možná se teprve rozhodujete, který si pořídíte. Každý má své plusy a mínusy, tak vám v tom uděláme jasno.  

Relax_blog

Když už aromalampu, tak hlavně tu správnou a bezpečnou

Aromalampy jsou stále velmi oblíbené a svůj podíl na tom má především příjemné mihotající se světlo, které vydává vespod umístěná svíčka. Je to prostě klasika, kterou máme i my rádi. Máte ji doma taky? A schválně - je mezi plamenem svíčky a mističkou, do které dáváte směs vody a éterického oleje prostor alespoň 8 cm? Pokud ano, tak je to správně. Pokud by byl menší, může snadno dojít k přehřátí směsi, ze které se následně do vzduchu uvolní karcinogenní látky a další škodliviny. A to určitě nechcete. I proto je důležité používat opravdu kvalitní éterické oleje, např. Nobilis Tilia.

Při výběru dbejte také na to, aby byla mistička na vodu dostatečně velká. Ideální jsou skleněné, které jdou snadno vymýt. V případě keramické aromalampy je ideální, pokud mistička není její pevnou součástí, ale jde sundat a vymýt, případně nahradit novou. 

Keramická mistička musí být glazovaná. Keramika je totiž jinak porézní materiál a éterický olej by se do ní snadno vsákl. A pokud by nebyl glazovaný ani spodek mističky, tak máte zaděláno na malér a může se stát, že vám jednoho večera doma prostě “blafne”. 

Sázkou na jistotu jsou designové celoskleněné aromalampy, případně lampy, které kombinují kovové tělo a skleněnou misku. Chápeme ovšem vaše obavy, že pokud vám v domácnosti běhají malé děti, tak kromě jich samotných nechcete ještě hlídat tak křehký kousek. Jaké jsou další možnosti?

Aroma difuzér - moderní alternativa

Čím dál častěji se můžete setkat s aroma difuzéry, které jsou jasnou volbou pro ty, kdo hledají bezpečnou volbu a nechtějí neustále dokola hlídat, zda je potřeba dolít vodu do mističky, zda nezapomněli sfouknout svíčku, nebo odhánět nenechavé dětské ručičky v obavě, aby se nespálily nebo na sebe směs nedejbože nepřevrhly. 

Aroma difuzéry jsou v tomto ohledu zcela bezpečné a máte na výběr, zda si vyberete takový, který funguje bez vody, nebo do kterého lze přidat vodu a bude tak zároveň sloužit jako zvlhčovač vzduchu. Ve prospěch aroma difuzéru na vodu mluví to, že studená mlha, kterou vyprodukuje, do vzduchu rozptýlí molekuly vůně éterického oleje ještě lépe než klasická aroma lampa. Pro úplnost musíme zmínit, že všechny ultrazvukové difuzéry mírně vrní, což pro někoho může být limitující. Z vlastní zkušenosti ale víme, že většina lidí vrnění po chvíli stejně přestane vnímat. Ultrazvukové difuzéry mají navíc často světelnou funkci (kterou obzvlášť děti milují a sledují proměňující se barvy). Difuzér můžete nastavit tak, aby svítil barvou, která vám je příjemná. Případně si vyberete mezi teplým či studeným světlem, nebo světlo vypnete úplně, pokud si chcete užívat pouze vůni.

Tak který si vyberete?Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení